Dehşetin Yüzü

Dehşetin Yüzü

2018

The Nun

YönetmenCorin Hardy
96dk

5.8

/10

4860

5.3

/10

131 Bin

Romanya'daki bir manastırda yaşayan genç bir rahibenin intihar etmesi sonucu sorunlu geçmişinin etkisinden kurtulamayan bir rahip ile nihai yeminini etmenin eşiğindeki çırak bir rahibe, Vatikan tarafından bölgeye gönderilir. İkilinin amacı olayı araştırmaktır. Ancak birlikte, manastırın korkunç sırrını keşfederler. Hayatlarının yanı sıra inançlarını ve ruhlarını da tehlikeye atan ikili, şeytani rahibe biçiminde boy gösteren kötü niyetli Valak ile karşı karşıya kalır. Manastır, yaşam ve lanet arasında korkunç bir savaş alanı haline gelecektir.

Nerede Izlerim?

Oyuncular

Ekip

Demián Bichir

Demián Bichir

Father Burke

Taissa Farmiga

Taissa Farmiga

Sister Irene

Jonas Bloquet

Jonas Bloquet

Maurice Theriault

Bonnie Aarons

Bonnie Aarons

The Nun / Valak

Ingrid Bisu

Ingrid Bisu

Sister Oana

Patrick Wilson

Patrick Wilson

Ed Warren

Vera Farmiga

Vera Farmiga

Lorraine Warren

Lili Taylor

Lili Taylor

Carolyn Perron

Charlotte Hope

Charlotte Hope

Sister Victoria

Sandra Teles

Sandra Teles

Sister Ruth

Maria Obretin

Maria Obretin

Sister Abigail

August Maturo

August Maturo

Daniel

Jack Falk

Jack Falk

Daniel

Lynnette Gaza

Mother Superior

Ani Sava

Ani Sava

Sister Jessica

Michael Smiley

Michael Smiley

Father Pasquale

Gabrielle Downey

Gabrielle Downey

The Abbess

David Horovitch

David Horovitch

Cardinal Conroy

Tudor Munteanu

Tudor Munteanu

Grigore

Lili Bordán

Lili Bordán

Waitress Marta

Scarlett Hicks

Scarlett Hicks

Scarlett

Izzie Coffey

Student

Jared Morgan

Jared Morgan

Marquis

Laur Dragan

Laur Dragan

Villager

Eugeniu Cozma

Eugeniu Cozma

Villager

Manuela Ciucur

Manuela Ciucur

Sister Christine

Beatrice Péter

Beatrice Péter

Praying Nun

Ana Udroiu

Ana Udroiu

Praying Nun

Andreea Sovan

Andreea Sovan

Praying Nun

Dana Voicu

Dana Voicu

Praying Nun

Andreea Moldovianu

Andreea Moldovianu

Praying Nun

Beatrice Rubica

Beatrice Rubica

Praying Nun

Claudia Susanu

Claudia Susanu

Praying Nun

Boiangiu Alma

Boiangiu Alma

Demon Nun

Gabriela Irina Dinca

Demonic Nun

Dee Bradley Baker

Dee Bradley Baker

Demonic Voice

Debra Wilson

Debra Wilson

Demonic Voice

Mark Steger

Mark Steger

Duke

Lidiya Korotko

Lidiya Korotko

Barmaid

Emma Appleton

Emma Appleton

Elena (uncredited)

Jonny Coyne

Jonny Coyne

Gregoro

Natalie Creek

1950's Catholic School Girl (uncredited)

Flynn Hayward

Flynn Hayward

Sister Samantha (uncredited)

Daniel Mandehr

Daniel Mandehr

Farmer Jozef

Samson Marraccino

Timothy (uncredited)

Jamie Muscato

Father Patino (uncredited)

Lourdes Nadres

Lourdes Nadres

Nun (uncredited)

Simon Rhee

Simon Rhee

Holy Man 1 (uncredited)

Sandra Rosko

Sandra Rosko

Captured Nun (uncredited)

HayRae Rummel

Catholic School Girl (uncredited)

Claudio Lee Smith

Demon (uncredited)

James Wan

James Wan

Producer

Mara Rouse

Makeup Artist

Maxime Alexandre

Maxime Alexandre

Director of Photography

Walter Hamada

Walter Hamada

Executive Producer

Peter Safran

Peter Safran

Producer

Adrian Curelea

Art Direction

Gina Calin

Set Decoration

Susan L. Bertram

Costume Supervisor

Eduard Daniel Vraciu

Art Direction

Andy Hay

Sound Re-Recording Mixer

Jennifer Spence

Jennifer Spence

Production Design

James Wan

James Wan

Story

Abel Korzeniowski

Abel Korzeniowski

Music

Rich Delia

Casting

Ken Blackwell

Editor

Joe Barnett

Sound Re-Recording Mixer

Adrian Popescu

Special Effects Supervisor

Adi Handac

Property Master

Oana Draghici

Costume Supervisor

Domnica Bodogan

Hairstylist

B. J. McDonnell

Camera Operator

Damian Montano

Musician

Cory Geryak

Additional Director of Photography

Bradley Gaines

Compositor

Camilla Carniello

Camera Trainee

Ionut Penzes

Assistant Production Coordinator

Kristi McIntyre

Foley Editor

Magnus Hilding-Nørkjær

Digital Compositor

Matthew Ribeiro

Matte Painter

Jessica McDonald

Greensman

Vlad Semenescu

Assistant Production Coordinator

Johanna L. Williams

Assistant Production Coordinator

Holly Dellocono

Assistant Production Coordinator

Kershaun Scott

Production Assistant

Ionut Sirbu

Production Assistant

Victor Focheanu

Production Assistant

Ali Griffith

Production Coordinator

Jennifer Johnson

Musician

Blake Cooper

Musician

Steve Lederer

Assistant Sound Editor

Xiao'ou Olivia Zhang

Sound Effects Editor

Gabriel Köerner

Digital Compositor

Liliana Toma

Casting

Alexander Swahn

Digital Compositor

Arlo Brooks

Post Production Assistant

John F. Soria

Carpenter

John Carner

Assistant Editor

Charlie Jaramillo

Greensman

Moldoveanu Constantin

Assistant Camera

George Budescu

Assistant Camera

Erdem Ertal

Erdem Ertal

Additional Photography

Ioana Florescu

Digital Imaging Technician

Dane Brehm

Digital Imaging Technician

Mihai Adrian Olteanu

Electrician

Josh Greer

First Assistant "B" Camera

Alexandru Bogdan Stefan

Grip

Octavian Golgot

Key Rigging Grip

Mark Droter

Casting Assistant

Sophie Kingston-Smith

Casting Assistant

Alexandra Ioana Mojoiu

Casting Assistant

Alexis Winter

Casting Associate

Daniela Soare

Extras Casting

Mariana Grama

Extras Casting Assistant

Laurens Vermeulen

Digital Compositor

Patrik Windahl

Digital Compositor

Daniel Svaboe

Digital Compositor

Michael Hubert

Production Coordinator

Chris Dawson

Digital Compositor

Bill R. Dean

Supervising Sound Editor

Greg Curry

Additional Colorist

Negoita Mihai

Libra Head Technician

Scott Parker

Post Production Accountant

John Gorman

Gaffer

Jessica Choi

Visual Effects Coordinator

Jason Bauer

Digital Imaging Technician

Sarbu Gigi

Grip

Maggie Mannion

Assistant Property Master

Marcu Ion

Electrician

Bogdan Stanciu

Steadicam Operator

Cos Aelenei

Still Photographer

Corin Hardy

Corin Hardy

Director

Eusebiu Sirbu

Graphic Designer

Bruce Tanis

Sound Effects Editor

Florin Niculae

Gaffer

Craig Bauer

Additional Photography

Mike Mauceri

Lighting Technician

Andrew Sykes

Rigging Grip

Razvan Ilinca

Assistant Editor

Rasvan Puiu

Stunt Coordinator

Don Lee

Visual Effects Supervisor

Kim Lee

Visual Effects Producer

Justin M. Lubin

Still Photographer

Ronald Eng

Supervising Sound Editor

Sean Mannion

Property Master

Jeff Winkle

Visual Effects Coordinator

Joseph Silva

Compositor

Gabriel J. Serrano

Sound Re-Recording Mixer

Joel Tokarsky

Production Accountant

Christopher Billig

Main Title Designer

Lise Richardson

Music Editor

Coleen Aiello

First Assistant Accountant

Steven Trapani

First Assistant Editor

Catalin Chiorean

Electrician

Mihai Cosmin Popa

Digital Imaging Technician

Gina Luciani

Musician

Nicolae Radu

Sound Mixer

Monica Duta

Production Coordinator

Martin Maguire

Still Photographer

Sandra Rosko

Sandra Rosko

Stand In

Ken Barthelmey

Concept Artist

Jeremy Bramer

Makeup Artist

Nate Underkuffler

Music Editor

Ando Johnson

Sound Effects Editor

Sarmis Stamatescu

Transportation Captain

Robert Sharman

Production Sound Mixer

Eric R. Brodeur

First Assistant Editor

Joe Schiff

Dialogue Editor

Florin Mihalache

Rigging Gaffer

Diana Ghinea

Assistant Art Director

Kim Donovan

Stand In

Philip Beckner

Digital Intermediate Colorist

Adelina Handuri

Key Hair Stylist

Iulia Roșeanu

Key Makeup Artist

Charley Gilleran

Key Rigging Grip

Martin L. Mercer

Storyboard Artist

Octavian Sotir

Second Assistant "A" Camera

Clint Schultz

Graphic Designer

Charley Stauber

Assistant Sound Editor

David Feinsilber

David Feinsilber

Visual Effects Producer

Andrei Cretan

First Assistant "A" Camera

James Ferrera

Unit Publicist

Alexandra Voloaca

Set Costumer

Marco Fabriziani

Drone Pilot

Mark Griffith

Digital Intermediate Colorist

Adam Boyd

Sound Effects Editor

Radu Marinescu

Key Grip

John Grower

Digital Compositor

Michel Aller

Editor

Catalin Ciobanu

Electrician

Dinica Tiberiu

Props

Relu Cojanu

Transportation Coordinator

Petre Victor

First Assistant "B" Camera

Joe Macaluso

Key Grip

Judah Getz

ADR Mixer

Esben Syberg

Visual Effects Supervisor

Daniela Medeiros

Set Designer

Nicholas Kaat

Gaffer

Valentin Mircea

Camera Operator

Liviu Popa

Electrician

Eleanor Sabaduquia

Makeup Department Head

Sharon Gilham

Costume Design

Viktor Östergren

Digital Compositor

Kerry Graham

Lighting Artist

Melvyn Nicholls

Visual Effects Coordinator

Shannon Pitts

Special Effects

Rose Wicksteed

Rose Wicksteed

Casting

Alina Petrini

Art Department Coordinator

Marin Constantin Gabriel

Boom Operator

Carol Kiefer

Carol Kiefer

Art Department Coordinator

Gary Dauberman

Gary Dauberman

Story

Nick Roberts

ADR Mixer

John Loranger

Foley

Cassandra Parigian

Set Costumer

John Sievert

Foley Artist

Gary Dauberman

Gary Dauberman

Screenplay